Франсуаз Арді

17 січня 2021 р. 77-річчя відсвяткувала одна з найвідоміших французьких артисток Франсуаз Арді.

З дитинства Франсуаз була сентиментальною і меланхолійною, любила читати та слухати музику. За шкільні успіхи дівчина отримала в подарунок гітару й почала передавати свої почуття в піснях.

Після першого року навчання в Сорбонні Франсуаз пішла на прослуховування лейблу Vogue, який у той час співпрацював з Джонні Холлідеєм. Молода співачка зачарувала журі, але спершу її відправили на уроки сольфеджіо, і лише після цього підписали з нею контракт. А вже за кілька місяців Франсуаза випустила свою першу платівку. Успіх був нечуваним: альбом розійшовся мільйонними накладами.

Наступного року Франсуаз Арді представила Монако на міжнародному пісенному конкурсі Євробачення, де зайняла 5-ту сходинку. Там її помітили кіномитці, після чого артистка дебютувала на великому екрані не лише у Франції, але й за її межами.

За 59 років творчої кар’єри Франсуаз Арді випустила 32 студійні альбоми у Франції, Італії, Німеччині, Великобританії, Канаді, Бразилії, Південній Африці та інших країнах. Серед її нагород є дві статуетки Victoires de la musique: найкраща пісня (1991) та найкраща співачка (2005). Виконавиця була лицем багатьох брендів, серед яких Yves Saint Laurent і Paco Rabanne. З-під пера Арді вийшла автобіографія, кілька романів і книг з астрології.

Співачка, композиторка, авторка текстів, письменниця, актриса, модель, астролог – багатогранність цієї жінки вражає. І хоч через тяжкі хвороби , Франсуаз Арді вже не виступає на сцені, вона продовжує писати та надихати своєю силою, незламною позицією та талантом молоде покоління артистів.