Ванесса Параді

Ванесса Параді – популярна французька співачка, актриса та модель.

Маленька Ванесса дуже любила співати і танцювати, що заохочувала її сім’я. Тож дівчинка вперше з’явилася на телебаченні в дитячому пісенному шоу «L’école des fans», коли їй було всього сім.

Справжнім початком кар’єри став вихід пісні «Joe le taxi» (1987). 14-річна Ванесса опинилась на перших сходинках чартів Франції, Бельгії, Канади, Німеччини, Великобританії та низки інших країн. Це був нечуваний успіх для франкомовної пісні.

У той же час дівчина почала зніматися для модних брендів, зокрема стала амбасадоркою бренду Chanel (1991) і є нею й досі. У списку  робіт Ванесси є кампанії для Miu Miu, H&M та ін.

У 1989 р. юна зірка дебютувала в кіно, зігравши головну роль у стрічці «Біле весілля». За неї Ванесса отримала «Сезар» у категорії «Найбільш багатообіцяюча актриса», а також премію Ромі Шнайдер, яка щорічно вручається надії французького кінематографу.

Після першого успіху на великому екрані актриса зіграла ще в кількох десятках фільмів, на знімальному майданчику яких  її партерами були Жерар Депард’є, Жан-Поль Бельмондо, Ален Делон та ін. До речі, у фільмі «Іній» (2017) Ванесса Параді виконала роль французької воєнної журналістки, яка працює на сході України.

Музичний доробок артистки складається з 7 студійних альбомів, кожен з яких має платинову або золоту сертифікацію. Тексти для них писали найкращі автори: Рено, Ален Сушон, Ленні Кравіц, Матьє Шедід, а також легендарний Серж Ґенсбур. У виконавиці були дуети з титанами французької сцени Джонні Холлідеєм і Шарлем Азнавуром. Співачка займає 5 позицію в списку артистів з найбільшою кількістю нагород Victoires de la musique.

Окрім успіхів, ім’я Ванесси Параді пов’язане з численними скандалами: у 15 років дівчина почала зустрічатися зі співаком Флораном Пані, старшим за неї на 11 років ; у 16-ть вона кинула навчання в школі, щоб цілком присвятити своє життя мистецтву ; відверті ролі та образи неповнолітньої Ванесси викликали шквал критики.

Ванесса Параді протягом 14 років була партнеркою та музою американського актора Джонні Деппа. Їхня донька, Лілі-Роуз Депп, є акторкою, моделлю та лицем Chanel, як і її зіркова мама.