Сальваторе Адамо

Сальваторе Адамо – бельгійський франкомовний співак родом з Сицилії.

Родина Адамо переїхала до Бельгії з Італії, коли хлопчику було 4 роки. Сальваторе любив музику з дитинства, але після закінчення навчання в школі вступив на факультет журналістики. Паралельно юнак продовжував писати пісні та співати. У 17-річному віці Адамо переміг у фіналі конкурсу Radio Luxembourg в Парижі. Перші композиції виконавця не мали успіху, але популярність прийшла  через три роки з виходом пісні «Sans toi ma mie». Після цього Сальваторе вперше запросили виступити на телебаченні, співак записав свій дебютний альбом, а його пісні стали відомими у всьому світі.

Кар’єра Адамо розвивалася дуже стрімко, однак кілька разів співак був змушений робити паузу через проблеми зі здоров’ям. За 60 років на сцені Сальваторе виконав близько 900 пісень. Його 35 альбомів розійшлися накладом у 100 мільйонів копій. Він видав три збірки поезії та один роман і неодноразово знімався у кіно.

За свій внесок у розвиток мистецтва Адамо став офіцером бельгійського ордену Корони у 2002 р. і отримав почесну нагороду Victoire de la musique у 2014 р. Одним із найвідоміших хітів Сальваторе Адамо є пісня «Tombe la neige». З моменту своєї появи у 1963 р. вона була перекладена багатьма мовами,  зокрема англійською, італійською, іспанською, турецькою, японською… Сьогодні ж слухаємо французький оригінал.