Патрісія Каас

5 грудня 2020 р. 54-річчя відсвяткувала легенда сучасної французької музики Патрісія Каас.

Патрісія народилася в сім’ї шахтаря і була наймолодшою з семи дітей. Дівчинка дуже любила співати: її незвичний низький голос помітили рідні, тому вже у восьмирічному віці вона була регулярною учасницею та переможницею музичних конкурсів.

Подорослішавши, юна співачка переїхала до Парижа. Столиця не надто привітно зустріла простачку з невеликого містечка, натомість дівчині пощастило зацікавити Жерара Депард’є: близький друг-музикант видатного актора запевнив його, що талант Патрісії непересічний та що в неї варто вкладати гроші. Тому дружина Депард’є написала текст першої сольної пісні Каас, а сам Жерар оплатив її випуск. Композиція популярності не здобула, але відкрила перед Патрісією нові двері.

 У 1987 р. автор пісень Дід’є Барбелів’єн на прохання співачки подарував їй «Mademoiselle chante le blues», яка лежала у нього в шухляді після того, як від неї відмовилося дві інші виконавиці. Успіх був величезний не лише у Франції, але й у всьому світі!

Патрісія, на рахунку якої є 6 статуеток Victoires de la Musique, входить до числа 10-тинайтитулованіших французьких співаків. У неї за спиною 35 років кар’єри, 10 студійних альбомів, 17 мільйонів проданих дисків, ролі в кіно, участь у Євробаченні та десятки світових турне.

Патрісія Каас неодноразово приїжджала з концертами в Україну, три роки тому  відвідала і Львів. Сьогодні слухаємо найбільші хіти артистки, зокрема і «Mademoiselle chante le blues», в якому згадується назва нашої країни!