Ніколь Круазій

Ми вже слухали знаменитий саундтрек до оскароносного фільму Клода Лелуша «Чоловік і жінка». Сьогодні ж розповімо Вам детальніше про талановиту виконавицю цієї пісні.

Ніколь Круазій народилася 1936 р. у передмісті Парижа. У її домі завжди лунала музика: мама-піаністка багато практикувалася. А маленька Ніколь у цей час танцювала до нестями. Мати одразу помітила пристрасть доньки, тому не перечила її бажанню стати професійною танцівницею, натомість батько був проти і навіть заборонив дівчині проходити конкурс у балетну трупу паризької Опери.

Та це не зупинило юну мрійницю. Удень Ніколь навчалась на друкарку, а ввечері ходила на танцювальні курси в Комеді Франсез. Мистецьку кар’єру почала, виступаючи з одним із найвідоміших мімів світу Марселем Марсо. Саме з ним вона поїхала на свої перші гастролі до США, де також мала нагоду співати в клубах разом із місцевими чорношкірими музикантами.

Але французька публіка була ще не готова до глибокої та багатогранної виконавиці в стилі джаз. Тож після повернення у Францію Ніколь Круазій стала професійною танцівницею, виступала разом з Жозефіною Бейкер й іншими зірками.

Як співачка Ніколь здобула популярність лише у 70-х роках. Пісні «Parlez-moi de lui», «Une femme avec toi» та «Téléphone-moi» стали хітами, артистка збирала повні концертні зали по всій Франції. Слухаємо їх просто зараз!