Мішель Берже

Мішель Берже (28.11.1947-2.08.1992) – французький автор, композитор, продюсер і виконавець.

Мішель Амбюрже був сином  лікаря, члена Французької академії Жана Амбюрже та піаністки Аннетт Аас. Короткий псевдонім юнак узяв у 60-х роках, коли серйозно зайнявся творчістю.

Здобувши популярність як співак, наприкінці 60-х Мішель Берже надає перевагу роботі над піснями для інших виконавців. У 1972 р. спродюсував два альбоми своєї тогочасної коханої Веронік Сансон. Після того, як вона його покинула, Мішель вирішив повернутися до кар’єри на сцені та випустив дебютний сольний альбом.

У 1973 р. музикант зустрів нову музу та майбутню дружину Франс Ґалль. Це був початок довгої та плідної співпраці. Попри це до 1986 р. композитор продовжував писати і для інших зірок, серед яких Франсуаз Арді, чию кар’єру він врятував у 1973 р., Джонні Холлідей, Даніель Балавуан, Рено та ін.

У 1979 р. розом з Люком Пламондоном Мішель Берже створив рок-оперу «Starmania», яка стала величезним успіхом у франкомовних країнах.

Мішель Берже помер від серцевого нападу у віці 44 р. після гри в теніс з друзями. Співак похований на кладовищі Монмартр в Парижі разом зі своєю донькою Полін.