Джо Дассен

Джо Дассен народився 5 листопада 1938 року в Нью-Йорку. Його батько, Жюль Дассен, був режисером, а мати, Беатріс Лоунер – скрипалькою-віртуозом. Обоє єврейського походження. Дідусі Джо Дассена приїхали в Сполучені Штати з українських земель.

У 1949 році сім’я була змушена переїхати в Європу. Джо навчався в Англії, Італії, Швейцарії, а закінчив навчання в Ґреноблі. Але юнак вирішив повернутись до США. Там він знайшов роботу та вступив до університету, бо хотів стати антропологом. У цей період Джо почав співати – в невеличких кафе навколо університету він виконував композиції свого улюбленого співака Жоржа Брассанса. Отримавши диплом магістра, Джо Дассен поїхав у Францію, де писав статті для відомих журналів.

У 1964 співак випустив свій перший альбом, який не став дуже популярним. Але вже у 1965 ім’я Джо Дассена з’явилося в хіт-парадах. Кожен наступний альбом лише збільшував любов публіки до чарівного виконавця.

Проте його особисте життя не було таким безхмарним. Джо Дассен розійшовся зі своєю першою дружиною після смерті їхнього сина через п’ять днів після народження. Друга дружина не могла витримати тягар слави чоловіка, а тому почала вживати наркотики та алкоголь. Після того, як пара розлучилась, суд постановив, що два їхні сини мають жити з батьком.

Однак насолодитися батьківством сповна Джо Дассену не вдалося. Під час концерту в Каннах у 1980 році виконавцеві стало погано на сцені. Він пообіцяв публіці, що співатиме далі, але через трохи часу втратив свідомість. Лікарі констатували інфаркт міокарда. Тому Джо Дассен мав залишатися вдома і відпочивати, але натомість він вирушив у велике турне Європою. Втомлений після концертів, виконавець полетів на Таїті, щоб провести відпустку на березі моря. Під час зупинки літака в Лос-Анджелесі Джо Дассен пережив ще один інфаркт. Третій інфаркт став для співака фатальним – він помер під час обіду з сім’єю та друзями в ресторані «Chez Michel et Éliane».

Хоч пройшло вже багато років з часу смерті Джо Дассена, пам’ять про видатного артиста живе і досі, а його пісні не втрачають своєї популярності.

Пропонуємо Вам послухати композиції, які увійшли до альбому «Et si tu n’existais pas», записаного в дуеті з Елен Сегарою у 2013 році.