Жан-Жак Ґольдман

Жан-Жак Ґольдман – одне з найвідоміших імен в сучасній французькій музиці. Видатний шансоньє, поет і композитор народився 11 жовтня 1951 року в Парижі в єврейській родині. Його батько –  Альтер Мойше Ґольдман – учасник французького Руху Опору, кавалер Ордена Почесного легіону.

Жан-Жак починає цікавитися музикою в ранньому віці. У 7 років хлопчик вже грає на кількох інструментах, в 14 – співає в церковному хорі. У підлітковому віці Жан-Жак захоплюється роком і піснями Боба Ділана. Така різноплановість вподобань вплине на його становлення як композитора.

Популярність приходить до нього після участі в рок-групі «Taï Phong», де він виконує пісні англійською. Але у 1976 році Жан-Жак Ґольдман відвідує концерт Лео Ферре, який перевертає його бачення музики. Молодий виконавець розуміє, що можна і треба співати французькою.

Перші сольні пісні Жана-Жака Ґольдмана ніхто не помічає. Справжнім проривом стає альбом «Positif» (1984) – було продано більше 1 мільйона екземплярів. З року в рік популярність Жана-Жака Ґольдмана зростає, а сотні пісень його авторства виконувало все більше популярних співаків: Селін Діон, Патрік Фйорі, Джонні Холлідей, Патрісія Каас, Ґару, Флоран Паньї, Каложеро та інші. Крім того, Жан-Жак Ґольдман бере участь в різних благодійних проектах. Особливо важливою є його роль в діяльності асоціації «Les Restos du cœur», для якої він написав її гімн, пісню «La chanson des Restos»:

Після трагічної смерті засновника цієї організації Колюша, Жан-Жак Ґольдман перебирає на себе його обов’язки, організовуючи концерти та записуючи диски, гроші з продажу яких перераховують в фонд «Les Restos du cœur».

Починаючи з 2013 року Жан-Жак Ґольдман майже постійно очолює список «50 улюблених особистостей французів» газети «Le Journal du dimanche».

Пропонуємо Вам послухати  «Là-bas» – одну з найвідоміших пісень пана Ґольдмана у його ж виконанні:

Рекомендуємо також найновішу пісню, написану для Патріка Фіорі – «Les gens qu’on aime». У кліпі на неї можна помітити і самого Жана-Жака Ґольдмана: