Елен Сеґара

Елен Сеґара стала відомою в усьому світі, виконавши роль Есмеральди в безсмертному мюзиклі «Нотр-Дам де Парі» Люка Пламондона та Рішара Коччіанте.

Елен Ріццо (справжне ім’я артистки) народилася у Франції у 1971 р. в сім’ї вірменки та італійця. Дівчина дуже любила співати, тому 15-річною покинула школу, щоб мати можливість виступати в ресторанах на Лазуровому узбережжі. Після десятиріччя такої роботи Елен переїхала до Парижа, вирішивши змінити життя. Там її почув Орландо – відомий продюсер і брат Даліди. Зачарований голосом молодої виконавиці, він запропонував Елен контракт, але та залишилася вірною своєму продюсеру, адже саме з ним готувалася до появи першого сольного альбому.

Публіка відкрила для себе співачку у 1997 р. після виходу її дуету з італійським тенором Андреа Бочеллі. Поворотним моментом у кар’єрі артистки був 1998 р., коли її запросили на роль Есмеральди після відмови ізраїльтянки Noa. Мюзикл «Нотр-Дам де Парі» став світовим хітом, перетворивши Елен Сеґару та її колег – Ґару, Жюлі Зенатті, Патріка Фйорі, Даніеля Лавуа, Брюно Пельтьє – на улюбленців мільйонів.  

В успіху була й зворотна сторона: через напружений графік, брак сну та стрес Елен втратила голос під час турне Канадою і мала серйозні проблеми зі зв’язками. Лікарі заборонили співачці розмовляти протягом трьох тижнів, що вона старанно виконувала, адже понад усе мріяла повернутися на сцену. За час хвороби контракт Елен Сеґари таки перекупив Орландо, який продовжував вірити у її велике майбутнє.

Продюсер не помилився: сьогодні на рахунку артистки є 9 популярних альбомів, нагорода Victoires de la musique 2001 «Співачка року», звання улюбленої виконавиці Франції, орден Мистецтв і Літератури та мільйони проданих дисків. Елен неодноразово приїжджала до України з концертами.