Жорж Брасанс

Жорж Брасанс (22.10.1921-29.10.1981) – легендарний французький автор і виконавець. Його мати була ревною католичкою, а батько – прихильником антиклерикалізму. Об’єднувала цих двох різних людей любов до музики: в домі Брасансів завжди лунали пісні. У школі Жорж вчився погано. Тому мати не дозволяла синові брати уроки музики, поки оцінки не покращаться. Стараннішим учнем Жорж так і не став, а гру на різних інструментах опановував самостійно.

У 1940 році юнак переконав батьків, що йому варто шукати щастя в Парижі. Жорж Брасанс переїхав до своєї тітки в 14 округ міста, знайшов роботу на заводі. Проте хлопець був змушений повернутися в рідний Сет, коли до французької столиці увійшли німецькі війська. Через кілька місяців Брасанс знову поїхав в Париж, але працювати на окупантів не захотів. Жорж проводив дні в бібліотеці, поглиблюючи свої знання поезії: вірші Бодлера, Верлена, Гюго та інших класиків французької літератури мали на нього великий вплив. Уже в 1941-42 роках молодий поет публікує свої перші збірки «Les Couleurs vagues», «Des coups d’épée dans l’eau», «À la venvole».

У 1943 році Жоржа Брасанса відправили на примусові роботи до Німеччини, та це не відбило його бажання творити. У трудовому таборі Брасанс працював над своїм романом, який почав писати ще в Парижі. У березні 1944 Жорж Брасанс отримав двотижневу відпустку і скористався нею, щоб втекти й не повертатись в Німеччину. Жоржа прихистили Марсель і Жанна Планш, яким пізніше Брасанс присвятив одну із своїх найвідоміших пісень – «Chanson pour l’auvergnat» :

У 1947 році вийшов друком перший роман Жоржа Брасанса «La lune écoute aux portes». Остаточний вибір на користь музичної кар’єри Брасанс зробив у 50-х роках, почавши регулярно виступати на сцені та випускати альбоми, загальний наклад яких за життя виконавця склав 20 мільйонів копій.

Жорж Брасанс є автором близько 200 пісень, більшість з яких написані на його вірші. У 1967 році Брасанс отримав Велику премію Французької академії за поезію.

У 70-х роках виконавцеві довелося відмовитися від концертів через проблеми зі здоров’ям. Помер Жорж Брасанс у 1981 році, за кілька днів після свого 60-річчя.