Франсіс Ле

Франсіс Ле – всесвітньовідомий оскароносний французький композитор.

Франсіс народився 26 квітня 1932 р. в Ніцці. З раннього дитинства хлопчик був зачарований музикою. Сам навчився грати на музичних інструментах, а після закінчення навчання переїхав до Парижа, щоб продовжувати займатися улюбленою справою.

У французькій столиці юнак виступав переважно на Монмартрі, де збиралася вся місцева богема. Її представники познайомили Франсіса з Едіт Піаф, чиїм акордеоністом і композитором він став. Франсіс Ле писав пісні й для інших популярних виконавців, серед яких Шарль Азнавур, Даліда, Джонні Холлійдей, Ів Монтан, Патрісія Каас, Мірей Матьє, Франсуаз Арді, Ніколь Круазій, Елла Фіцджеральд та Елтон Джон.

У 1965 р. відбулася знакова зустріч з молодим режисером Клодом Лелушем, який саме знімав свій фільм «Чоловік і жінка» (1966 р.) та запропонував Франсісу Ле написати музику до цієї картини. Композитор погодився, хоч раніше ніколи не творив для кіно, через що дуже нервував. Результат перевершив усі очікування: навіть зараз, через 55 років, кожен знає мелодію «да-бада-бада».

З того часу митець створив музику до ще 36 фільмів Лелуша, а в цілому Ле став автором саундтреків до 78 кінокартин. Найбільш успішною стала музика до американського фільму «Love Story», за яку у 1970 р. Франсіс Ле отримав премію «Оскар».

Утім композитор до кінця життя залишався дуже скромною людиною: рідко відвідував публічні заходи, проводив багато часу за створенням мелодій та на даху свого будинку, де займався садівництвом. Франсіс Ле помер 7 листопада 2018 р. в Парижі. Його останньою роботою став саундтрек до фільму Клода Лелуша «Чоловік і жінка: Найкращі роки».

Слухаємо легендарну пісню зі стрічки «Чоловік і жінка», оскароносну музику з фільму «Love Story» та кілька інших композицій, написаних Франсіс Ле.