Франс Ґалль

Франс Ґалль народилася 9 жовтня 1947 року. Музика постійно була присутня в її житті. Батько дівчинки, співак і автор пісень, писав для Едіт Піаф та Шарля Азнавура. З-під його пера вийшло чимало хітів, зокрема і ті, що увійшли до дебютного альбому його 16-річної доньки та принесли їй популярність.

Наступним автором, з яким активно співпрацювала юна виконавиця, став Серж Ґенсбур. Його пісні зробили з Франс Ґалль справжню зірку. Серед них і «Poupée de cire, poupée de son», з якою у 1965 р. співачка перемогла на конкурсі Євробачення, представивши Люксембург.

З 1968 до 1973 р. Франс не могла знайти свій стиль в музиці, тому не мала великого успіху серед публіки. Усе змінилося, коли співачка зустріла Мішеля Берже. Пісні, написані ним для Франс Ґалль, увірвалися на вершини хіт-парадів. Це був початок не лише творчого, але й романтичного союзу: Мішель і Франс одружилися у 1976 р. й були разом понад 16 років.

У 1978 р. Франс виконала роль в рок-опері «Starmania», авторами якої були Мішель Берже та Люк Пламондон. Після смерті чоловіка у 1992 р. співачка з головою занурилася в музику, випускала нові пісні, гастролювала по цілому світу. Але нова трагедія сколихнула її життя: у 1997 р. від важкої хвороби померла донька Франс Ґалль та Мішеля Берже Полін. З цього моменту артистка припинила творчу діяльність. Решту життя вона присвятила підтриманню пам’яті про свого чоловіка та численним благодійним проєктам.

Франс Ґалль відійшла у вічність 7 січня 2018 року.