Енріко Масіас

Гастон Ґренасcія народився 11 грудня 1938 р. в Алжирі у місті Константіна в сім’ї скрипаля. Його батько дуже настраждався, перш ніж знайшов роботу в оркестрі, тому мріяв про зовсім іншу кар’єру для сина. Та Гастон мав дар до музики. Він самостійно навчився грати на гітарі всього за 3 дні. Почувши, як вправно музикує хлопець, видатний диригент Реймон Леріс, на якого працював батько юнака, одразу запросив його долучитися до складу оркестру. Крім цього, Гастон почав виступати разом з циганським колективом «Брати Енріко». На згадку про ті часи співак обрав ім’я «Енріко» для своєї міжнародної кар’єри. А от прізвище для псевдоніма утворилось випадково: Гастон Ґенасіа вирішив просто скоротити справжнє – «Наcсіа», та секретарка в компанії звукозапису помилково написала «Масіас».

Енріко Масіас – зірка світової слави, офіцер Ордена почесного легіону, Посланець миру ООН, автор більше 800 пісень, виконавець, що продав десятки мільйонів дисків по всьому світу.

Сьогодні пропонуємо Вам послухати пісню, яку Енріко Масіас написав у 1961 році, коли був змушений разом з тисячами інших євреїв тікати з Алжиру до Франції. У композиції він оспівує свою батьківщину, яку покинув на багато років. Також послухаємо дует з Далідою.