«НІЧ ІДЕЙ». Зустріч-дискусія «Уява при владі»

26 січня  у Науковій бібліотеці Львівського національного університету ім. І. Франка  (вул. Драгоманова, 5, м.Львів) відбулась зустріч-дискусія  Ніч ідей 2018 : «Уява при владі»

Перегляньте запис он-лайн трансляції заходу на сторінці Facebook Альянс франсез м.Львова

Мови зустрічі : французька, українська

Ніч ідей 2018 : « Уява при владі » щорічна всесвітня подія, присвячена сучасній думці та міжнародному обміну ідеями, «Ніч ідей», що об’єднує представників інтелігенції, наукових кіл, художників, письменників, поетів, журналістів, студентів, щоб подискутувати, у 70 країнах, навколо спільної теми: «Уява при владі».

«Уяву до влади!» - саме це гасло писали маніфестанти на стінах будинків Парижа у 1968 році. Яких форм набуло прагнення до утопії півстоліття потому? Який сенс цього заклику бути креативним у технології та у економіці, у науці та у містобудуванні? Як наше суспільство справляється з немислимим - таненням полярних льодовиків, розшифруванням генома або штучним інтелектом? Чи допомагають нам творіння уяви (мистецтво, література, наукова фантастика ...) краще зрозуміти світ сьогодні? Від поетики до політики, від наукового до мистецького, від літературного до візуального, як досліджувати і відновлювати силу уяви?

Уява при владі? Повернути заклик на питання — це запитати себе, чи збулося передбачення, на радість чи на біду.

Французький інститут в Україні та Альянс Франсез м.Львова запросив Стівена Буше, автора есе «Маленький підручник політичної креативності: як вивільнити колективну сміливість» (видавництво Le Félin, 2017). Стівен Буше стверджує, що креативність підкорила всі області. Вона пропонує ефективні рішення у діловій сфері, дизайні, науці... Єдина сфера залишається для неї непроникною – політика. Політики говорять про «зміни», про «нові ідеї», але важко знайти щось реально нове у їхніх пропозиціях та діях. Як вирішити проблеми нашого суспільства швидше, краще і меншими силами?

Учасники зустрічі:

Стівен Буше – консультант з політичної креативності, автор книги «Маленький підручник політичної креативності» (Франція)

Тарас Возняк культуролог, політолог, головний редактор і засновник Незалежного культурологічного журналу «Ї», генеральний директор Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького.

Євген Ланюк – кандидат політичних наук, асистент кафедри філософії ЛНУ імені Івана Франка, автор монографії ''Політика і мистецтво: історичний взаємозв'язок''

Дахній Андрій – кандидат філософських наук, доцент кафедри історії філософії ЛНУ імені Івана Франка.

Еміралієв Рустем – політолог, помічник заступника голови Львівської обласної державної адміністрації, голова ГО "Кримські переселенці"

Модератор зустрічі:

Василь Кметь кандидат історичних наук, доцент, директор Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка, президент Альянс франсез м.Львова

 

Поділитися: