Документальний фільм "Українські записники"

10 квітня, 18.30

Альянс Франсез м.Львова, вул. Огієнка 18А

Документальний фільм "Українські записники" (UA&FR). Перегляд фільму та дискусія з режисером Еммануелем Граффом  та Ремі Каен.

"Українські записники" - це документальний фільм з чотирьох частин в трьох країнах: Франції, Швейцарії та Україні, який має на меті ознайомити з Україною з чотирьох різних і оригінальних ракурсів, спільним для яких є спостереження за кожною ситуацією через двосторонні відносини "Україна-Європа".

Перший ракурс - це зустріч поколінь довкола збереження та передачі пам'яті про минуле, між місцевим істориком, який цікавився долею українських в'язнів часів Другої світової війни у Лотарингії і українською гандболісткою, яка грає у клубі міста Мец.

Наступна частина розповідає про швейцарську громадську організацію, яка намагається сприяти реформуванню української судової системи у сфері боротьби з експлуатацією людей. Десятки людей отримали від неї підтримку у довгих судових процесах проти своїх кривдників.

В третьому розділі ми зустрічаємось з українською діаспорою у долині Фенш (у Лотарингії), серед якої є і старші її представники з хвилі еміграції початку минулого століття, і молодь, яка приїжджає сюди на навчання. Все відбувається під час подій на Майдані " в їх країні."

В останній частині ми подорожуємо з Лозанни, сідаємо в літак в аеропорту Женеви, щоб спостерігати за емігранткою з Харкова і її маленьким дитям, яка повертається до свого міста, до своєї матері, як і кожного Різдва. Вона користується цією подорожжю, щоб поговорити з повстанцями на Майдані у Києві, побачити свою родину, зустріти одного зі свідків Голодомору, а повернувшись, організувати діаспору у своєму місті в Швейцарії, травмовану війною з російським сусідом.

Цей фільм зацікавить українців, які замислювалися над тим, як їх бачать інші, діаспори, які впізнають себе, і, зрештою, тих, хто нічого не знає, і побачать в ньому оригінальний спосіб, щоб дізнатися трохи про Україну, через подвійні двері , перехрещені точки зору, мало відомі факти і дивовижні дискусії.

Виробництво: Фо Ракорд

Режисер: Еммануель Графф

Оператори: Ремі Каен, Еммануель Графф

Звук: Марк Ітанже

Монтаж: Ремі Каен

Перезапис: Адріян Мальжон

Музика: Богдан Хоріжний, Олівьє Нєдеркорн

Переклад: Ганна Клімова, Дарина Саїнчук

Копірайт: компанія Фо Ракорд 2015

remi@fauxraccord.com / egraff@worldcom.ch

Поділитися: